Вікаріат Православної Церкви України
в США, Канаді, Австралії та Японії
The Vicariate of The Orthodox Church of Ukraine
in The United States, Canada, Australia and Japan
Category: Recent Events
11 results found.
00000
Парафіяльне Свято св. Юрія Переможця - 08/17/2010

                                                                               

СВЯТО ЛЮБОВІ, ЗЛАГОДИ Й ДОБРА!

 .....ой зелене жито зелене хорошії
гості у мене,зеленее жито і овес тут
 зібрався рід наш увесь.......


“Козацькому роду нема переводу”- такою чудовою символічною назвою увінчалося  родинне українське свято новоствореної парафії Святого Юрія -Переможця Української Православної Церкви Київського Патріархату, що знаходиться в північно-західній частині Чікаго -містечку Wheeling, яке відбулося минулої неділі.

Надзвичайно сонячним,чудовим і Ьогом благословенним видався недільний день.... На перехресті головних доріг  які ведуть до Божого Храму виднілася українська символіка :синьо-жовті кулі, прапори,стрічки, сайни які вказували маршрут нa місця проведення свята.

Після закінчення Божественної Літургії до парку,на території якого знаходиться Церква, одна за другою підїзжали автівки,а всіх приїзжих зустрічала українська музика і радісні усмішки настоятеля та парафіян. Чудове декоративне оформлення парку, запах смачних українських страв, та музика все це надихало, заворожувало, і дарувало душевний спокій і любов.

Під звук  Гімну Украіни та Америки родинне паравіяльне свято відкрила культурний референт парафії пані Ніла Драчук, яка коротко зупинилася на історії козац-твавіддзеркалюючи життя козаків в своій поезії:
                                   З степів України, від Дніпра до Карпат
                                   Від Сяну до Дону, мій голос лунае
                                   Козацькому роду нема переводу,
                                   І в світі роду кращого немае.......
                                   Наш милий Боже до Тебе взиваєм
                                   Охорони нас від усяких бід,
                                   До Тебе молиться, Тебе благає
                                   Наш український, наш козацький рід!
 
Вітальним словом звернувся до всіх гостей настоятель парафії митрофорний протоіерей о.Микола Федюк, який  ознайомив присутніх із заснуванням та життям парафії,привів приклад Святого Письма ,любити  Господа всім серцем і душею та ближнього свого як самого себе, бути гідними донькими та синами України, "плекаймо мову калинову, співаймо пісню колискову, цілуймо землю нашу славну, шануймо ВІРУ ПРАВОСЛАВНУ".  Слово привіту та подяки взяв голова парафії пан Дмитро Костюк.  Але яке ж святообходиться без гостей.  На уросистості прибули Директор кредитової каси “САМОПОМІЧ” пан Богдан Ватраль ,та Павло Олексюк.  Пан Богдан щиро привітав настоятеля,церковну управу та всіх парафіян і гостей із святом побажав творчих злетів, наполегливої праці у розбудові парафії та тісної співпраці  на благо України та нації, додавши  дар братерської любові фінансовий чек.  Відрадно, що на свято прибули  друзі і побратими по вірі і духу сусідні парафії : Св.Андрія на чолі із настоятелем о.Віктором Полярним та головою Іваном Яреськом, Св.СофіЇ на чолі із настоятелем о.Михайлом Васендою, слово привіту також взяла пані -матка від парафії Св.Софії-Надія Васенда.  Приемно було бачити на святі наших постійних спонсорів п.Оксану Кушицьку -часопис “Українсье слово”, Голову парафії Св.Андрія -пана Івана Яреська.  Після привітів “владу “ у свої руки взяв гутр “Карпатські зорі”, та самодіяльний фолькльорний колектив “Прикарпаття”-керівник п.Богдан Бойчук, солісти -Анна Лукач, Катерина Кравчук.  Своім сольним мистецвом потішила всіх п.Галина Бреева.

Святкову дитячу лотерею =Я мамине сонечко =провела п.Ірина Кузьмук, вручивши дітям і дорослим виграші  мягкі іграшки та інше. Головний приз -срібна монета ,останнього року випуску дісталася  Олені Тимофій.  На конкурсі Кращий український стрій, перемогу отримали; Галина Бабенко,Катерина Кравчук, Валентина Вишневська, Ірина Кузьмук та Степан Шимків-а призи їхні Солодке Шампанське.

Надзвичайно прекрасним видався смачний український стіл...чого тут тільки небуло: українські голубці, капуста, картопля з часником, чебуреки, вінігрет, салати, пампушки, шашлики, ковбаски та багато іншого.  Особливої увагу привертало українське печиво; маківники, завиванці, горішки.  Чудово справився із приготуванням шашликів та ковбасок титар парафії пан Василь Панівник.  Добрим старостою як годиться на святі був заступник голови пан Микола Волочій який гостинно запрошував всіх до столу частував содою кавою та свіжими холодними напоями до кожного присутнього звертавася з усмішкою.

Згуртованість парафіян, любов одне до одного і пошана все це говорило за одну велику родину яку обєднали вірні супутники чесноти Божі -ВІРА, НАДІЯ і ЛЮБОВ!

Хочемо висловити велику шану і подяку фоторепортерам Петру Ковтуну та Ярославу Руташу, всім організаторам свята, дівчатам які так гостинно  роздавали їжу і дарували свою усмішку.  Дякуємо: Голові управи Дмитру Костюку, заступнику Миколі Волочію, голові сестрицтва Василині Костюк,
скарбнику Валентині Вишневській, Юлії Волочій, Марії Панівник, Марії Павук, Людмилі Челак, Ніні Терезян, Ірині Кузьмук, Ірині Верстюк, Збіславу Добровольському, Галині Руташ, Галині Попадюк, Наталі Черноівановій, Любі Путренко, Нілі Драчук, Галині Бреевій, Ігору Чубатому, молодому подружжю Аліні та Ігорю, Юлії з родиною.  Велике дякую нашим гостям музикам із “прикарпаття” які потішили своїм мистецтом склавши програму як офіру для церкви.  Синівська подяка пані Валерії Чичулі та подаровані нас свято декораціі та постійні пожертви чудових квітів.  Хай Господь Бог помножить Вашу працю і віддячить Вам сторицею.  Хочу подякувати всім жертводавцям свята, за іхній щирий дар любові на благо розбудови парафії.
     
Недаремно співаемо пісню, "зеленее жито зелене, хорошії гості у мене та вже тая хата всім мала, бо уся родинонька прийшла.".  Низький уклін Тобі дорога родино і щире пастирське ДЯКУЮ.  З роси і води мій Український  народе!

м.прт Микола Федюк, настоятель парафії Св.Юрія Переможця   

00001
Заява Священного Синоду

.

Української Православної Церкви Київського Патріархату
з приводу останніх рішень РПЦ щодо церковної ситуації в Україні

Священний Синод УПЦ Київського Патріархату з сумом відзначає, що на фоні зрушень у справі подоланні церковного розділення в Україні, які сталися внаслідок діяльності робочих груп Київського Патріархату та УПЦ (МП) з підготовки до діалогу, позиція, зайнята Священним Синодом РПЦ на своєму засіданні 26 липня 2010 р. щодо церковної ситуації в Україні, є неконструктивною. У своєму «Зверненні» Синод РПЦ фактично повторив ту безплідну риторику, яку Московський Патріархат проголошував щодо церковної ситуації в Україні 10-15 років тому – так, ніби за ці роки нічого не змінилося, а її безперспективність не стала очевидною.

 

І. Особливо наголошуємо, що за своєю суттю згадане «Звернення» не має жодного стосунку до Київського Патріархату. Він, як Помісна Українська Православна Церква, є невід’ємною частиною Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви – незважаючи на те, що РПЦ та деякі однодумні з нею Церкви цього поки що не визнають.

Відповідально стверджуємо, що в Україні немає церковного розколу, а має місце лише поділ за ознакою юрисдикції (підлеглості). Тому всі слова Священного Писання, канонів, Святих Отців та інші думки і твердження, які Православна Церква використовує щодо церковних розколів, до Київського Патріархату за своєю суттю не мають жодного відношення. Вважаючи Київський Патріархат «розколом», керівництво Російської Церкви маніпулює свідомістю віруючих, вводячи їх і все суспільство в оману.

Згідно з 1 правилом святого Василія Великого розколом іменується розділення в думках про деякі предмети церковні та через питання, що допускають вилікування. Прикладом розколу святитель називає вчення про покаяння, відмінне від православного (розкол кафарів, тобто так званих чистих, які вчили, що після хрещення неможливе покаяння для тих, хто згрішив смертним гріхом, наприклад – відрікся від Христа). Сучасними прикладами розколів можна назвати розділення з приводу вживання церковних обрядів (старообрядницький розкол) чи з приводу проведення реформ церковного життя (обновленський розкол).

 

У Київському Патріархаті немає жодних відмінностей від всієї повноти Православної Церкви ані у віровченні, ані у звершенні таїнств й інших богослужінь, ані у практиці застосування норм канонічного права. Усі протилежні твердження супротивників Київського Патріархату з цього приводу є голослівними або заснованими на слабкій аргументації. Підтвердженням цього є просте порівняння Київського Патріархату з вищеназваними розколами.

 

ІІ. В історії Церкви не раз траплялися випадки церковного розділення, які сучасники вважали розколом і навіть єрессю, але з плином часу вони були оцінені інакше. Наприклад, розділення Константинопольської Церкви, викликане суперечками між послідовниками патріархів Ігнатія і Фотія, кожен з яких був непримиренним супротивником іншого, але які обидва причислені до лику святих. В новий час десятки років Московська патріархія «карловацьким розколом» іменувала Російська Православну Церкву Закордоном, але нині минулі взаємовідносини між ними названі «трагічним розділенням».

Переважна більшість випадків проголошення автокефалії Помісних Церков у ХІХ – ХХ століттях також супроводжувалася виголошенням «анафем» або іншими покараннями щодо новоутворених Церков. Але з роками «анафеми» і «схизми» забувалися, і колись розділені Церкви відновлювали молитовне та канонічне спілкування на основі взаємного визнання ієрархії й таїнств, а також статусу автокефалії. Саме такий випадок має місце і в Україні. Тому ми бачимо у віддані забуттю нинішніх суперечок та визнанні автокефалії Помісної Української Православної Церкви єдиний можливий та прийнятний шлях подолання церковного розділення в Україні.

 

ІІІ. Яскравим прикладом маніпуляції свідомістю віруючих є наведення у згаданому «Зверненні» Синоду РПЦ вирваних з контексту слів з 1 правила святого Василія Великого. У цьому синодальному документі не наводяться слова, якими сам святитель докладно характеризує відмінності єресі, розколу і самочинного зібрання. Але за його судження видається історичне посилання на думки «древніх» Кіпріана та Фірміліана. Однак з тексту правила видно, що ці думки «древніх» заперечуються «рішучою» думкою і практикою Асійських єпископів. І сам святитель Василій, сприймаючи хрещення розкольників, схиляється до іншої думки, ніж «древні», та стверджує іншу практику, ніж вони.

Процитувавши слова правила, вигідні для нинішньої позиції Московського Патріархату, Синод РПЦ не цитує інших місць з цього ж правила, наприклад, твердження, що «від початку колишнім Отцям угодно було … хрещення розкольників, як ще не далеких Церкви, приймати», яке святитель вдруге повторює нижче. Такі маніпуляції свідчать, що нинішній склад Священного Синоду РПЦ у своїх судженнях щодо церковної ситуації в Україні не здатний бути авторитетним та безстороннім тлумачем канонів і настанов Церкви.

Звинувачуючи інших у різноманітних порушеннях, Московський Патріарх та очолюваний ним Синод, як і єпископат Московського Патріархату, досі виявляють богословську неспроможність, за три роки так і не давши відповідь на важливе богословське і канонічне питання, поставлене тричі в зверненнях до них: на яких підставах в Московському Патріархаті практикою «повторного хрещення» охрещених у Київському Патріархаті порушуються Символ Віри та інші догмати Церкви, церковні канони та спотворюється традиція церковного життя? Без відповіді залишилося це питання і у згаданому «Зверненні», яке прикриває небажання відповідати розмірковуваннями про «різноманітні шляхи дії Божественної благодаті».

Як можуть вважатися богословськими авторитетами ті, хто протягом трьох років не здатен аргументовано відповісти на важливе питання церковного життя? Воістину, вони подібні до тих книжників і фарисеїв, які у відповідь на питання Спасителя про те, звідки було хрещення Іоаннове, від Бога чи від людей, своє лукавство сховали за словами: «Не знаємо» (Мф. 21:27).

 

IV. З виступів та заяв керівників Московського патріархії під час цьогорічного візиту глави РПЦ в Україну стає зрозумілим, що вони не бажають конструктивного діалогу з метою подолання розділення Української Церкви, а бажають, під приводом «зміни політичних обставин», розпочати систематичне руйнування Київського Патріархату, намагаючись залучити до цієї справи українську владу. Висловлюються побажання до влади «зняти Київський Патріархат з реєстрації» та застосувати до нього інші репресивні заходи. До нас вже починає надходити інформація про посилення активності в цьому напрямку представників Московського Патріархату в різних регіонах України.

Заявляємо, що схиляння у будь-якій формі держави чи її окремих представників до порушення Конституції та законів України, обмеження права на свободу совісті й віросповідання, інших незаконних дій щодо Київського Патріархату є роздмухуванням вогнища міжконфесійного та суспільного протистояння. Висловлюємо сподівання на те, що держава буде незмінно давати відсіч таким посяганням на основи конституційного ладу, права громадян України, суспільні мир і злагоду.

Бачимо також, що Московська патріархія має намір посилити свою активність у пошуках серед єпископату і духовенства Київського Патріархату таких осіб, які би зрадили Помісну Православну Українську Церкву та «з покаянням» перейшли до Московського Патріархату. За це їм готові пообіцяти «канонічні хіротонії», в т.ч. й проведені таємно.

Така діяльність не є новою, але вона завжди залишалася безплідною – починаючи від зради колишнього митрополита Антонія (Масендича) і закінчуючи зрадою колишнього архієпископа Юрія (Юрчика). На прикладі своєї попередньої діяльності з пошуків готових на «унію» з РПЦ, представники Московської патріархії мають переконатися, що цей шлях – безперспективний. Бо якщо хто в минулі роки і відходив від Київського Патріархату, то не у пошуках «канонічності», а через особисті конфлікти, незадоволені амбіції чи аморальну поведінку.

 

V. Зі словами особливої перестороги звертаємося до тих, кого представники Московської Церкви лукавими нашіптуваннями схилятимуть до «канонічних хіротоній». Знайте, що відречення від сану, прийнятого в Київському Патріархаті та прийняття «канонічного рукоположення» в Московському Патріархаті є відреченням від Самого Христа, Який через Таїнство поставляє священство, та хулою на Духа Святого, Який подає благодатний дар для звершення священнослужіння.

Хоча до цього часу подібні випадки були поодинокими, нам належить турбуватися навіть і про одну душу. А тому попереджаємо: той, хто наважився би в Московському Патріархаті приймати «хіротонію», бувши вже рукоположеним у Київському Патріархаті, такою дією відречеться від Спасителя, Тіло і Кров Якого неодноразово приймав і подавав іншим у Таїнстві Євхаристії. За це такий хоча і може на якийсь час бути обласканий синами віку цього, на Страшному Суді дасть відповідь перед Богом і отримає засудження з тими, хто зрадив Христа. 68 Апостольське правило свідчить: «Якщо хто єпископ, або пресвітер, або диякон, прийме від кого-небудь друге рукоположення: нехай буде вивержений від священного чина, і він, і той, хто рукоположив: тільки якщо достеменно відомо буде, що від єретиків має рукоположення». Київський Патріархат ніхто і ніколи обґрунтовано не викрив у жодній єресі, а тому кожен, хто зважився би приймати від Московського Патріархату «канонічну хіротонію», маючи рукоположення в Київському Патріархаті, підпадає під суворе визначення цього правила.

Перед новими проявами агресії з боку керівництва Московської патріархії щодо Української Церкви ми закликаємо всіх наших вірних, духовенство і єпископат до згуртування в єдності навколо Київського Патріархату, який є Помісною частиною Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви. Ми віримо і переконані, що Бог, Який допомагав нам розбудовувати Помісну Православну Українську Церкву, збереже її у нинішніх бурхливих обставинах, як зберігав її в минулі роки. Ми й надалі сподіваємося на початок конструктивного діалогу з УПЦ (МП) та маємо робити все, від нас залежить, для досягнення в Україні єдності православ’я навколо єдиного Глави Церкви Христа Спасителя і Київського Патріаршого престолу.

Закликаємо на наших вірних і весь український народ Боже благословення!

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ КРИВОРІЗЬКИЙ І НІКОПОЛЬСЬКИЙ АДРІАН

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БОРИСПІЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ЄВСЕВІЙ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ ДАНИЛО

АРХИЄПИСКОП МИКОЛАЇВСЬКИЙ І БОГОЯВЛЕНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР

АРХИЄПИСКОП БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

ЄПИСКОП СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ КЛИМЕНТ

ЄПИСКОП ВІННИЦЬКИЙ І БРАЦЛАВСЬКИЙ ОНУФРІЙ

00002
ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСИ-УКРАЇНИ

27-28 липня 2010 р., в день пам’яті святого рівноапостольного Великого князя Київського Володимира, Українська Церква відзначатиме річницю Хрещення Київської Руси-України.

З цієї нагоди у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі (булв. Шевченка, 20), відбудуться урочисті богослужіння.

27 липня з 17.00 – Всенічне бдіння

28 липня з 10.00 – Божественна літургія

Богослужіння очолить Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ

у співслужінні єпископату і духовенства Київського Патріархату.

По завершенні літургії (після 12.00) від Володимирського собору до пам’ятника святому Володимиру відбудеться ХРЕСНИЙ ХІД

Запрошуємо взяти участь у богослужінні та Хресному ході всіх

- кому не байдужа доля Українського Православ’я,

- хто хоче бачити в Україні єдину Помісну Православну Церкву,

- хто не згідний з тим, що Україна – це «Малороссия», а Київ – «южная столица русского православия».

Київ – наш другий Єрусалим, Дніпро – український Йордан, Володимир – наш Великий князь і Хреститель!

КИЇВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ – ПОМІСНА УКРАЇНСЬКА ЦЕРКВА!

Твоя особиста участь і молитва – важливий внесок у розбудову Православної Української Церкви і незалежної Української Держави.

Пам’ятай слова великого Гетьмана: «А за віру – хоч умріте! І вольностей бороніте!»

Оргкомітет

00003
Відбулося засідання Священного Синоду

27 липня 2010 р. під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

Засідання розпочалося з літії за упокій душ спочилих архієреїв – митрополита Андрія (Горака) та архієпископа Феодосія (Пецини).

У зв’язку зі смертю митрополита Львівського і Сокальського Андрія Синод призначив на овдовілу кафедру митрополита Димитрія (Рудюка), звільнивши його від керівництва Переяслав-Хмельницькою і Бориспільською єпархією та Київською православною богословською академією. Митрополит Димитрій залишився головою Учбового комітету та постійним членом Священного Синоду.

Єпископом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським та ректором КПБА призначений єпископ Епіфаній (Думенко), вікарій Київської єпархії. Також єпископ Епіфаній обраний постійним членом Священного Синоду за посадою. Вікарієм Київської єпархії єпископом Вишгородським обраний намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архімандрит Агапіт (Гуменюк).

У зв’язку зі звільненням посади секретаря Священного Синоду, яку дотепер обіймав покійний митрополит Андрій (Горак), вирішено призначити на цю посаду єпископа Васильківського Євстратія, вікарія Київської єпархії (без членства у Синоді).

Синод благословив відкриття монастирів: чоловічого - у Дрогобицькій , жіночих - у Полтавській та Чернівецько-Кіцманській  єпархіях.

Прохання преосвященного архієпископа Луцького і Волинського Михаїла про підвищення Волинської духовної семінарії до статусу академії передане в Учбовий комітет для вивчення і доповіді на наступному засіданні Синоду.

Священний Синод заслухав інформацію про підсумки розгляду Священним Синодом РПЦ на засіданні 26 липня 2010 р. релігійної ситуації в Україні. Після обговорення Синод прийняв відповідну Заяву та висловив жаль з приводу неконструктивної позиції, яку зайняв Священний Синод РПЦ щодо церковної ситуації в Україні.

Враховуючи широке шанування в Україні святителя Луки Кримського (Войно-Ясенецького), Синод благословив включення дня його пам’яті (29 травня ст.ст./11 червня н.ст.) до місяцеслова.

З нагоди 15-ліття інтронізації Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Синод вирішив скликати 22 жовтня 2010 р. в м. Києві Архієрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату.

На цьому засідання було завершене.

Прес-центр Київської Патріархії :: Церква.info

00004
......Жертву ми приносимо щиру і молитву на офіру. - 06/26/2010

 .......Жертву ми приносимо щиру і молитву на офіру.

 ....такими душевними словами звертаеться християнська душа до Господа.  Радісною і надзвичайно святковою була минула неділя в парафії Св.Юрія Переможця Української Православної Церкви Київського Патріарату З кожню неділею, церква множиться новими українцями, якї охоче записуються в парафію і своею працею і любов'ю жертвують на храм Божий, і працюють для нього.  Так сталося що першим таінством життя новоствореної парафії було Святе Хрещення маленької Яночки -Юліани Прокопів, кажуть що якщо парафія починае життя Святим Хрещенням то вона існуватиме довго.  Отож і помножилася парафія ще одною Ангельською душею, яка сподіваюся ,буде доброю християнкою і послушнецею в Домі Божому.  

А найприємніше було те, що минулої неділі ціла родина Прокопівих, принесла в храм велику і неоціниму офіру Святі, священичі ризи, які пожертвували Богу за здоров”я Маленької Яночки.  Перед початком Служби Божої отець Микола здійснив чин освячення нових риз і тут же облачившись у них служив Святу Літургію.Треба було бачити обличчя подружжя Прокопівих -Івана та Надії вони були надзвичайно щасливі. А зворушливими зі сльозами на очах стояли їхні батьки Микола, Галина, Ярослав та Марія.  Задушевно співав церковний хор, в білосніжних ризах служив священик Літургію, тріск свічок, запах ладану все це перенесло нас в інший світ-світ добра любові чистоти, де не має :сварок, наркоманії, розпусти....  а де існує Божа благодать.  Тож і приходять до нашого бідного,убогого ,але благодатного Божого дому люди-приносячи свою жертву і щиру молитву за світ за людей,за бідних і покалічених,немічних і сиріт за здоров”я і ісцілення душ наших.  

Після Служби Божої отець настоятель щиро подякував родині Прокопівих за жертву побажавши щасливого дитинства маленькій Яночці, любові і злагоди її батькам, та міцного здоров”я їхнім родичам.

МИКОЛА ВОЛОЧІЙ
заступник голови управи Церкви Св.Юрія-Переможця
УПЦ КП. Wheeling IL.

00005
День вшанування Отамана Симона Петлюри 2010 - 06/22/2010

День вшанування Отамана Симона Петлюри

ГРОМАДА СВЯТОГО АНДРІЯ В БЛУМІНГДЕЙЛ ВШАНУВАЛА СИМОНА ПЕТЛЮРУ

В неділю Всіх Святих України (6-го червня) Громада Святого Андрія Первозваного Української Православної Церкви Київського Патріархату в Блумінгдейл вшанувала Головного Отамана УНР – СИМОНА ВАСИЛЬОВИЧА ПЕТЛЮРУ.

У своїй проповіді, під час Божественної Літургії, прот. Віктор Полярний пригадав вірним, що: «Сьогодні сонм святих землі Української, що догодив Богу, стоїть у церкві і невидимо за нас молиться Богу; ангели з ними славословлять, і всі святі Церкви Христової з ними святкують: за нас бо молять всі разом Предвічного Бога» (Кондак свята).

Вірні молилися і просили, з усіма Святими України, Господа Бога нашого,  щоб в глибокому мирі зберіг нашу Святу Українську Православну Церкву Київського Патріархату і Українську Державу та щоб показав світло істини всім тим, які відвертаються від Рідної Матері України та Святої Української Церкви і щоб Господь Бог не дав нам осоромитися перед нашим побожним українським народом.

Після завершення Божественної Літургії і початком Панахиди прот. Віктор Полярний звернувся до вірних:

Дорогі брати і сестри!
В історії України, час від часу народжуються  Великі Постаті, які заслуговують на вічну пошану свого народу. Одного з Борців за Незалежність України та Велетнів Української Нації ми сьогодні вшановуємо Симона Васильовича Петлюру.

Симон Петлюра народився у передмісті Полтави в родині козаків та духовенства.  Навчався у Полтавській духовній семінарії. Був виключений з семінарії за вияв націоналістичних настроїв. Був членом Революційної української партії. Під загрозою арешту восени 1902 виїхав на Кубань, де працював учителем. У березні 1917 був членом Української Центральної Ради, а в травні вже став Головою Українського військового генерального комітету, в червні - генеральним секретарем військ України.

Не погоджуючись із соціалістичною орієнтацією глави уряду В. Винниченка у грудні 1917 року, пішов у відставку. У січні-лютому 1918 сформував Гайдамацький кіш Слобідської України і брав активну участь у придушенні більшовицького повстання в Києві. За Гетьманату очолював Київське губерне земство і Всеукраїнський союз земств, організував упорядкування могили Т. Шевченка і Чернечої гори у Каневі. Також, Симон Петлюра не погоджувався з промосковською політикою Гетьмана Скоропадського і за антигетьманський маніфест у липні був заарештований. Під час повстання проти гетьманського режиму у листопаді 1918 звільнений з в'язниці і обраний до складу Директорії УНР.

З листопада 1918 - Головний отаман Армії УНР. У лютому 1919 вийшов з вузькозорої Соціалістичної Партії і став Головою Директорії УНР. На чолі об'єднаних українських збройних сил 30-го серпня 1919 здобув Київ, в грудні 1919-го року виїхав у Варшаву для організації військово-політичного союзу з Польщею проти більшовицької Росії. У квітні 1920 року українські і польські уряди підписали  Варшавський договір. З листопада 1920 керував роботою екзильного уряду УНР у Польщі. В грудні 1923-го року виїхав до Австрії, а згодом — до Угорщини, Швейцарії. У жовтні 1924 оселився в Парижі, де організував видання тижневика «Тризуб» і продовжував виконувати обов'язки голови Директорії УНР і Головного отамана УНР. 25-го травня в Парижі підступно вбитий більшовицьким агентом Шварцбартом. Похований на кладовищі Монпарнас у Парижі. Вічна пам’ять повік незабутньому борцеві за Незалежність Української Нації.

Помолимося, щоб Господь Бог оселив душу непохитного Борця у Царстві Небеснім.

Після Божественних відправ вірні перейшли до церквоної залі де був висвітлений фільм про життя і кончину Головного Отамана УНР – СИМОНА ВАСИЛЬОВИЧА ПЕТЛЮРУ. Виступали з промовами Голова Парафї Святого Андрія – Івась Яресько, Голова Комітету ім. Симона Петлюри – Микола Кочерга і чудовою і вмілою декламацією присвячену  в честь Борців за Незалежність України всіх причарувала пані Магдалина Кавшан. Парафія зібрала в цей день $1000.00 доларів на підтримку бібліотеки ім. С. Петлюри в місті Париж, Франція

Слава Богові і Слава Україні!

Прот. Віктор Полярний

00006
День Батька у св. Юрія - 06/21/2010

                       НИЗЬКИЙ УКЛІН ВАМ ЛЮБИЙ БАТЬКУ!

Чудовим і прекрасним днем видалася минула неділя  воістину благословенним днем, і не дивнго ажде саме в цю неділю американська спільнота, і не тільки, святкувала День Батька.  Долучилася до цього свята і украінська громада Чікаго.  І хоч на нашій Україні це свято припадае в вересні, то тут ми його святкували в третю неділю червня.

Надзвичайно святково  вшанували свято батька парафіяни та прихожани церкви Св.Юрія Переможця Української Православної Церкви Київського Патріархату.  Ще за довго до Богослужіння біля церкви, було чути святкові вітання парафіян оден одного та вітання мужчинам, нашим дорогим татусям.

І згадалися мимоволі часи дитинства як нас голубила матуся і дарував щиру усмішку татусь....хто його мав а хто ні.......алеж тато завжди зашиться татом. Тому і пригадалися слова із драматичного твору.....і сказала стиха мати тихо діти, бо йде тато.....

Рівно о 9 -ій  ранку задзвонили церковні дзвони і почалася Служба Божа за якою всі ми молилися Богові віддіючи Йому щиру подяку за наших батьків за те що виховали, дали путівку в життя і як птахів пустили в широкий світ.  В новоприбу лихприхожан блищали сльози на очах адже кожен із них залишив вдома частину свого серця батьків.  Яскраво охаректиризував образ батька в своїй проповіді настоятель отець Микола, привівши приклад Святого письма і постійну опіку за нас грішних Небесного Отця.Так само по закінченні Богослужіння отець звернувся до  імениників привітав іх із святом бажаючи всіх благ та гараздів від Господа Бога.

А при цілуванні Хреста вручив кожному зокрема по букетові червоних троянд.  Поскільки на Україні в цей день шанували День Медика то отець вітав також із професійним святом голову парафії пана Дмитра Костюка, та парафіянку паню Ірину.  Гарним дарунком для парафіян була присутність найстаршої парафіянки  пані Людмили Боровської,  адже вона цього дня справляла свої уродини тож як годиться із привітанням звернувся до пані Людмили отець Микола подякувавши чудовому сопрану за прекрасний голос,  щире серце і дезкорисливу дущу, яку своею працею ,жеpтовністю вона вкладае в розбудову парафії вручивши іменниці Святу просфору і букет квітів.  Гарний сюрприз піднесли священику сестриці, як духовного батька чудовою корзиною квітів від імені сестриць оцця Миколу привітала скарбник пані Валя Вишневська.  А заключним акордом свята був прекрасний обід який приготували берегині домашнього вогнища наше сестрицтво.  Приемне спілкування, усмішки, жарти все це говорило про чудову християнську сім”ю яку зібрав під дах убогої церковці сам Господь Бог.  Хочу занести щиру подяку нашим дівчатам за їхні золоті руки і щиру працю на свято: Василині Костюк, Юлії Волочій, Валентині Вишневській, Марії Панівник, Марії Павук.  Хай множиться Ваша праця земними дарами і Божим благословінням.  Закінчилося свято спільною подячною молитвою та Святковим Многоліттям!

Ігор Чубатий , парафіянин  учасник церковного хору.

00007
День Батька у св. Андрія - 06/20/2010

ДЕНЬ БАТЬКА

20-го червня 2010-го року Громада Святого Андрія Первозваного в Блумінгдейл, Ілиной вшанувала День Батька. Під час Божественної Літургії, в переповненому храмі парафіянами та прихожанами, віруючі молилися за спокій душ Батьків, які вже відійшли до вічного життя. На завершення Божественної Літургії настоятель храму Святого Андрія – митрофорний  протоієрей Віктор Полярний привітав нашого Духовного Батька – Святійшого Отця нашого Патріарха Київського і всієї Руси України Філарета, Батьків парафіян та всіх Батьків українського народу, а церковний хор під проводом маєстра Богдана Герявенка, у святочному насторої, проспівав Мноліття.

Після завершення Божественних відправ,  святочна громада в дружній і братерській атмосфері, під відкритим блакитним небом і за сприянням сонячної погоди насолоджувалася смачними стравами та напитками.

Після святочної трапези Голова Парафіяльного Уряду - Іван Яресько, в церковній залі, поінформував присутніх про стан капітальної розбудови церковного приміщення – залі, кухні, парафіяльної школи українознавства та розширення приміщення Кредитової Спілки «Самопоміч».

Наша Рідна Церква Київського Патріархату на чолі з Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом завжди наголошує про мир, злагоду і любов до ближнього, бо ми впевнені з досвіду, що там де панує сімейна згода, там і розповсюджується душевний мир і братерська любов.

Ще раз, з найкращими побажаннями поздоровляємо всіх українських батьків і не забуваймо мрії і непохитні переконання Батьків, які вже переселилися до Царства Небесного. 

00008
УАПЦ (С) не є частиною УПЦ-КП - 06/15/2010

Єпископ Паїсій (Дмоховський) та архієпископ Олександр (Биковець) не належать до Української Православної Церкви Київського Патріархату

Діяльність архієпископа Олександра (Биковця) на терені Сполучених Штатів Америки змушує вкотре пояснити слідуючі факти:

    •    В США і Канаді існує Українська Православна Церква Київського Патріархату під архіпастирським опікуванням Святійшого Отця нашого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА.

    •    Для поліпшення керівництва парафіями Київського Патріархату в США, Святійшим Патріархом і Священним Синодом був утворений Вікаріат Київського Патріархату в США і Канаді, який є законно реєстровананий у Федеральному Уряді США.

    •    Після утворення Вікаріату між преосвященним архієпископом Олександром та духовенством Вікаріату почали виникати конфлікти, викликані втручанням преосвященного архієпископа Олександра у діяльність парафій Вікаріату на тій підставі, що він є архієреєм Київського Патріархату.

    •    Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату розглянув діяльність архієписопа Олександра і єпископа Паїсія і прийняв відповідні рішення, які повністю ще раз передруковуються.

    •    У складі Української Православної Церкви Київського Патріархату не може існувати і неіснує окрема юрисдикція під назвою УАПЦ СОБОРНОПРАВНА.

    •    Архієпископ Олександр (Биковець) і єпископ Паїсій (Дмоховський) не мають юридичного ні морального права репрезентувати Київський Патріархат тому, що Архієпископ Олександр і єпископ Паїсій не належать до Єпископату Української Православної Церкви Київського Патріархату.

читати повністю

00009
Упокoївся Великий Церковний Діяч бл. п. Валентин Кохно - 06/08/2010

ПОСМЕРТНИЙ СПОМИН ПРО
ВАЛЕНТИНА КОХНА


        Ні, такі не зрадять і не продадуть,
    Лиш ножами душ проріжуть
Всеросійську муть.
Євген Маланюк

Братство Митрополита Василя Липківського, з почуттям жалю й скорботи, бажає поділитися сумною вісткою несподіваної смерти улюбленого свого Голову ВАЛЕНТИНА КОХНА.

Валентин Кохно помер 25-го травня 2010-го року Божого в місті North Port, Florida, США. Похований на цвинтарі Церкви-Пам’ятника Святого Андрія Первозваного, Баунд-Брук, Нью Джерси, США.                

Залишив у смутку дружину Раїсу, сина Тараса з невісткою Даною, внуками – Марка, Адріана, Улану, брата Тараса й сестру Катерину.            

Понад п’ятдесять літ, від дня заснування, Валентин Кохно був активним членом братства Митрополита  Василя Липківського. Останні двадцять років виконував обов’язки Голови Братства.     
                         
Народився Валентин в селі Лебедин на Київщині шістнадцятого травня 1922-го року.                                            

Батько покійного був настоятелем катедрального Собору Святої Софії в Києві, при митрополитові Миколи Борецькому та настоятелем катедрального Воскресенського Собору в Харкові в часі Митрополита Івана Павловського.                                            

Одинадцятого січня 1936-го року батько Валентина, протоієрей Микита Кохно, був арештований в Харкові, а в 1938-му році розстріляний на засланні.    читати більше

00010
На Храмовому святі в Церкві Святого Юрія - 05/12/2010

На Храмовому святі в Церкві Святого Юрія

Українська Православна Церква

св. Юрія Переможця
Київського
Патріархатy

506 McHenry Rd.  Wheeling, IL 60090


На Храмовому святі в Церкві Святого Юрія


Величаемо Тебе Святий Великомучениче Юріе
 і
шануемо пам”ять Твою святу Ти бо молишся
 за нас Христу Богу нашому”
.......
 (Величання Святому)
    
Радісною воістину святою Богомблагословенною була минула неділя для парафіян та  прихожан парафії Святого Юрія-Переможця Української Православної Церкви Святого Вели-комученика Юрія -Переможця,що знаходиться в містечку Вілінг на північній стороні Чікаго.  Адже цього дня парафія на чолі із своїм настоятелем відзначала свої перші іменини.  Не потрібно було великих старань щоб віднайти невеличку старовинну по своїй будові церковку бо зцентральної 83 -ї дороги на колонах церкви майоріли синьо-жовті  кокарди стрічок які так би мовити служили візитною карткою що саме тутв духовному оборозі вируе життя українців щирих патріотів своеї держави і любячих дітей Святої Соборної Апостольської Православної Церкви.

Зранку ще далеко до Богослужіння на паркування  під”їзжали авта .....Люди,переважно молодь побожно заходили в храм купляли свічки,подавали граматки ...молилися.Треба було бачити очі присутніх, з якою любов”ю і трепетом душі наповнялися  серця кожної особи зокрема молитву шептали уста а з очей стікали сльози.......скільки іх тих сліз.....сліз туги за батьківською хатою, за дітьми....сліз радості, що тут далеко від дому ми можемо молитися рідною мовою  у українських церквах з близькими по роду, духу, вірі -людьми.

Урочистою і надзвичайно мелодійною служилася Служба Божа,здавалося що священник  не на землі а в небі разом з нами всіма славить Ім”я Господне.  Адже наш парох отець Миколай вложив всю душу для того щоб і Літургія і Святковий обід і сама Церковця були на висоті.  У своій проповіді отець яскраво підкреслив життя Святого Юрія який  свою молодість віддав в жертву Богові цим самим став зразком християнського унаслідування для нас земних щоб ми служили Богові вірою і правдою.  Хочу  відмітити, що на відміну від інших парафій де служать церкві професійні хори, у церкві Святого Юрія співають всі присутні і це ще один штрих великого подвигу молитви.  Чудово справляеться із своїми обов”язками псаломщик і  дирегент Микола Гаевий адже цей молодий юнак без жодноі платні складае свою жертву голосом співом во славу Божу.  Подячний молебінь до Сятого Патрона Юрія, молитви і благання за Украіну, народ розкиданий по всьому світі  за всіх парафіян та прихожан -ще раз засвідчив про велику любов священика до своіх духовних дітей, до матері України ,до свого Золото верхого Києва.

Хресний  хід кругом церкви із іконами, хоругвами, благословив Сам Господь Бог з ясного неба чудовою погодою і яскравим теплим сонечком.  Читання Святого Евангелія на чотирьох сторонах церкви і тріумфальне Многоліття Святійшому Патріарху Філарету, Матері Україні, церковній управі, всім парафіянам та прихожанам -цим завершилася так би мовити перша частина свята.

Гостинно запрошував до святкового столу ресторан Пітергоф, здавалося що ми в розкішному палаці наповненому чудовою атмосферою смачною їжою та гостинними господарями.  Молитвою як годиться обід  благословив настоятель отець Миколай, а зі вступним словом до всіх гостей звернулася культурний референт добродійка Ніла Драчук.  Пані Ніла зупинилася на історіі пошуків і заснування парафії, подякувала отцю Миколі, церковній управі, та всім присутнім за копітку і корисну працю на благо родинного духовного оберегу.  Слово привіту взяв голова парафіі пан Дмитро Костюк, який теж щиро подякував за допомогу людям доброї волі  та пожертву для нашоі парафії.  Своїми враженнями від свята побаченого та почутого поділилися  голова парафії Святого Андрія пан Іван Яресько який високо оцінив старання і працю отця настоятеля, та управи склавши також щедрий дар любові від парафії та себе особисто.  Вітальним листом та дар любові склав голова парафії Святої Софії пан Андрій Скиба, добродійки Марія Яресько, Леся Татарко, Людмила Боровська, Ніла Драчук, Валя Вишневська, Марія Павук, пані Ірина , Ігор Чубатий, Анатолій Путренко, Ігор Кулинич, Іван Тищенко, Валентина Шегал, родини Дмитро та Василина Костюки, Василь та Марія Панівник, Микола та Юлія Волочій.  Братерський привіт склав секретар Вікаріату  настоятель церкви Святого Андрія отець Віктор Полярний.  Великою радістю для парафіі було вітання представниці федеральної каси “Самопоміч” пані Валентини Сідельник яка привітала  парафію від управи каси а також подарувала щедрий фінансовий дар любові для розбудови парафії.

Свою мистецьку програму для гостей подарували чудові майстри сцени маестро Анатолій Путренко, та чарівна “Русалка Дністрова” -Тетяна Кулинич, завдяки іхній майстерності зал наповнився піснями похвали Матері Божій, Україні, та жінці-берегині домашнього вогнища.  Заключне слово привіту та подяки всім припало самому настоятелю отцю Миколаю.  Отець зупинився на кожній персоні особисто подякував за допомогу та розуміння особливо відзначив велику працю голови парафії Дмитра Костюка, заступника Миколу Волочія, голову сестрицтва Василину Костюк, скарбника Валентину Вишневську ,диригента Миколу Гаевого. А також дружню опору та  підтримку отця Віктора Полярного, Івана Яреська та Лесі Татарко.  Склав свій земний поклін парафіянам та прихожанам  за щиру любов до Божого Дому, Хочеться сьогодні подякувати господиніресторану пані Тетяні Філг, менеджеру Миколі Татур , офіціантам Георгію та Анатолію  ща смачну іжу та теплу і щиру обслугу, дай Боже добра миру здоров”я і щастя всім гостям свята.  Божого благословіння Вам як кажуть на Україні “з роси та води” МНОГІЇ ЛІТА!


                                                                                   Настоятель о.Миколай Федюк.