Головна
Предстоятель
Єпископат
Адміністрація
Історія
Новини
Найближчі Події
Життя Святих
Православна Віра
Публікації - Бюлетень
Фотоальбом
Відео Архів
Літургійна Музика
Церковний Календар
Пожертви
Цвинтар
Ресурси - Iнтернет
Зворотний Зв'язок
В Память Героїв Круіи
Проповіді Патріарха Філарета
Книги


ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ РУСИ - УКРАЇНИ Ф І Л А Р Е Т А

Преосвященним архипастирям,
боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним
Української Православної Церкви Київського Патріархату
Дорогі браття і сестри!
ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Свята Церква прославляє Воскресіння Христове кожної неділі протягом усього року. Але сьогодні, в день Святої Пасхи, наші серця наповнюються особливою радістю, тому що Воскресіння Христове є незборимим доказом існування вічного життя.
Воскресіння Христове – це не тільки свідчення про існування вічного життя, а й доказ того, що Ісус Христос є Богом. А це означає, що Його вчення – істинне. Не випадково Господь сказав про Себе, що Він є Істина (Ін. 14, 6). Тому все, чого навчав Ісус Христос, – Божественне вчення, а не людське, яке може бути помилковим. Вчені можуть помилятися, а Бог ніколи не помиляється.

Читати Ціле


 


«В ЄДНОСТІ СИЛА НАРОДУ!»

Перед сьомою годиною ранку, 22 квітня 2010 року з подвір’я Громади Святого Андрія Первозваного виїхали два мікро автобуси, переповнені вірними Київського Патріархату, в напрямок Клівленду, щоб в братерській атмосфері і єдності приєднатися до наших братів і сестер околиці Парми та Норт Роялтон в штаті Огайо.  читати більше                  Замах на душу                         

Відкритий лист Петра Вінцукевіча Московському Патріархові

Ваша Святосте!

Для того, щоб Ви краще зрозуміли мене, - користуюся російською мовою. Перш за все дозвольте представитися: я - православний християнин, колишній політв'язень сталінських концтаборів. У середині 90-х років - ректор Волинської духовної семінарії Київського Патріархату.                 

Так! Ми з Вами в деякому роді, однокашники, а саме: я мав честь навчатися там, де навчалися і Ви, - у Ленінградській духовній академії. На жаль, мене незабаром відрахували, оскільки я як колишній політв'язень не мав права на прописку у великих містах. Однак мені все- таки вдалося закінчити академію зі ступенем кандидата богословських наук в іншому місці - в Катакомбної Церкви Патріарха Тихона. Кажуть, Ви теж зазнали якесь там переслідування, хоча це не завадило Вам зробити блискучу і швидку кар'єру. Вибачте мене за те, що я назвав Вас своїм однокашником. Повірте, я нагадав про наше перебування в одній школі не для того, щоб викупатися в променях Вашої слави, а тільки для того, щоб ви знали, що історію Церкви, християнську філософію і канонічне право знаю не гірше Вас, так що розмова буде серйозна. Звичайно, Ви не зобов'язані вступати в полеміку з якимось там колишнім зеком, але Ви можете доручити цю справу, скажімо, своєму митрополитові на Волині, Нифонту, щоб він заперечив мені, на що я дуже сподіваюся.                                                       

                                              

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ                                                             
                        
 

ВЕЛИКОДНЄ ВІТАННЯ ВІКАРІАТУ УПЦ КП в США й КАНАДІ

До Високопреподбних Отців Настоятелів,                                               

Голів Парафіяльних Урядів,

вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату в США й Канаді

і до всіх людей доброї волі.

Високопреподобні Собрати у Христі,

Високоповажні Голови Парафіяльних Урядів,

Дорогі брати і сестри!

Прийдіть, усі вірні, поклонімось Святому Христовому Воскресінню, бо через Хрест прийшла радість всьому світові (Пасхальна рання).

Від імені Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США й Канаді вітаємо Вас і Вашу родину з радісним святом світлого Христового Воскресіння!

Христос Воскрес!

            Найбільше треба радіти і веселитися Воскресінням Христовим нашому побожному українському народові, бо з Божої ласки,  наш народ воскрес після довгого поневолення.                                                                                                               

             З правдивим почуттям братерської любові та щирим серцем, обнімімо один одного, щоб усміхнулась наша Мати – заплакана Мати.     

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ

 

 

 

Пасхальне привітання секретаря Вікаріату УПЦ-КП митр. прот. Віктора Полярного.       Притисніть тут щоб послухати.

Православні українці зі США звернулися до В. Януковича

Президенту України

Януковичу В.Ф.

Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

Православні українці штату Коннектикут на традиційних річних зборах прийняли рішення звернутися до Вас з наступним.

З приємністю відзначаємо, що від часу проголошення своєї незалежності Україна стала повноцінним учасником Світового політичного, економічного, культурного та духовного життя. Довела свою самобутність, щиро ділиться скарбами культури та духовності. Українська громада штату Коннектикут схвально сприймає заходи, що сприяють покращенню іміджу України, розкривають потужний потенціал нашого народу. Варто відзначити плідну взаємодію православної громади Конектикуту з Генеральним Консульством України в Нью-Йорку. Проведено ряд успішних заходів, серед яких минулорічний візит Святійшого Патріарха Філарета в штати Конектикут і Нью-Джерсі.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ

Слово Святійшого Патріарха Філарета 28 липня 2011 р.
після молебню до святого рівноапостольного
князя Володимира біля його пам’ятника

Преосвященні владики, всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Сьогодні не тільки наша Церква, а й наша держава святкують день Хрещення Київської Руси-України. Тому ми й зібралися сьогодні – і у Володимирському соборі, і на Софіївській площі на відзначення тисячоліття заснування собору Святої Софії, і тепер тут, біля пам’ятника рівноапостольному великому князю Володимиру, – щоб відзначити цю визначну подію в нашій історії.

Нам треба задуматися: що дало Хрещення Руси нашому народу і нашій державі? По-перше, воно навернуло народ від неправди до правди, від ложних богів до істинного Бога, Творця небі і землі, нашого Промислителя і Спасителя. По-друге, хрещення перемінило внутрішнє життя кожної людини і, насамперед, змінила можновладців, зокрема – великого князя Володимира. Бо з історії ми знаємо який він був до прийняття християнства і яким став після його прийняття. (читати ціле)
Плекаймо соборність ділами!

Звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
до українського народу з нагоди Дня Соборності України.

«Всяке царство, що розділилося в собі,
спустошиться;
і всяке місто чи дім,
що розділився у собі, не встоїть»

(Євангеліє від Матфея, 12:25)

Дорогі брати і сестри!
Шановні співвітчизники!

22 січня ми відзначаємо одне з найбільш важливих саме сьогодні наших національних свят – День Соборності України.

Це свято нагадує нам про величну подію нашої історії – проголошений 22 січня 1919 р. акт злуки, акт єднання всіх українських земель в єдину, соборну державу. Після падіння княжої Київської держави Україна століттями була розділена між сусідніми народами. А тому проголошена у січні 1919 р. злука всіх її земель – подія доленосна і неперевершена за своїм значенням для українського народу.

Зараз ми бачимо спроби проголосити єднання українських земель плодом дій Сталіна – визнаного українським судом злочинця. Такі ідеї, по-перше, принижують значення багатосотлітнього прагнення українського народу до єдності, принижують його боротьбу за єдність та зневажають тих, хто поліг у ній. По-друге, носії таких ідей прагнуть пояснити сучасну українську державність лише примхою історії та діяльністю Сталіна, прагнуть нав’язати думку про «штучність» незалежної України, чим закладають основу для бажаного для них у майбутньому розпаду нашої державності.
 читати ціле звернення

ВІТАЄМО СВЯТІЙШОГО ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО і ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТА З АРХІПАСТРИСЬКИМ ВІЗИТОМ ДО США

З великою радістю вітаємо Предстоятеля Помісної Української Православної Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА з архіпастирським візитом до вірних Материнської Церкви в Сполучених Штатах Америки.

Делегація Київського Патріархату прилітає до штату Нью Йорк 4-го листопада, а на 5-го листопада запланована Конференція Настоятелів і Голів Парафіяльних Урядів у парафіяльній залі Святого Миїхаїла в Юніондейлі і 6-го листопада Архієрейська Божественна Літургія в храмі Святого Михаїла.

Після Божественної Літургії відбудеться бенкет-прийняття Патріарха Української Православної Церкви Святійшого Отця нашого Філарета. 

13-го листопада у храмі Святого Миколая в Купер Ситі, Флорида Святійший Патріарх Філарет, в сослужінні душпастирів Київського Патріархату, відправить Архієрейську Божественну Літургію, прийняття в церквоній залі Громади Святого Миколая.

Візит Святійшого Патріарха надає нам відновленої сили і бадьорости, щоб змести сліди рабства. Присутність Предстоятеля Помісної Української Православної Церкви серед нас пробуджує наші, байдужістю приспані душі і розвітрює туманний чад сумніву, церковний і національний. Тоді нам стають ясніші слова Тараса Шевченка – «чиї ми діти, ким і защо закуті» – і яка мета нашого життя на вільній землі Вашингтона.

Невтомна і віддана праця Патріарха Філарета для Бога, Його Святої Церкви та нашої Матері України вже записана золотими літерами в історії Церкви Великомучениці та нашої Многострадальної Матері України.

Ми покірно схиляємо наші голови в пошані перед Предстоятелем Української Православної Церкви і просимо Всевишнього, щоб Він нагородив Вірного Сина Українського Народу – Патріарха ФІЛАРЕТА міцним здоров’ям, невичерпаною наснагою відданості Святій Христовій Церкві і обдарував Святійшого безмірною витривалістю в осягненні Остаточної Мети нашої Святої Церкви і Української Держави.

В ці тяжкі часи розквіту і випробування Помісної Церкви Господь Бог поклав на плечі Патріарха складне, трудне і велике завдання. Святійший Патріарх ФІЛАРЕТ перетерпів багато принижень, пережив багато скорбот, вислухав багато неправд і наклепів – тому, що Владика ФІЛАРЕТ йде тернистою, але правдивою дорогою до реалізації Остаточної Мети. 

Ми щоденно молимося, щоб Господь Бог наш Ісус Христос послав мир в серця людей і об’єднав всіх по всьому світі розпорошених дітей нашої заплаканої Матері України в Єдину Святу Помісну Українську Православну Церкву, на чолі з українським Архіпастирем в нашому Золотоверхому Києві.

Ми впевнені, що Всемогучий Господь Бог завжди був, є і завжди буде дороговказом для Святійшого Отця нашого Першоієрарха Української Церкви, бо ж Патріарх Філарет вибрав нелегку і непросту дорогу служіння Українському Народові, тяжку, але вірну дорогу – переплетину колючим дротом, яка веде нас до Золотоверхого Києва, до Святої Софії і де назавжди зметуться сліди рабського поневолення, а залишиться лише братерська любов.

Збережи Господи Святійшого Отця нашого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА на довгі і щасливі літа!

Многії літа!

Многії літа!

Многії літа!

Від імені Вікаріату

Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату в США

– прот. Віктор Полярний, Секретар Вікаріату.

.

                                        ВІТАННЯ                               

З НАГОДИ 83-ЛІТТЯ НАРОДЖЕННЯ

СВЯТІЙШОГО ОТЦЯ НАШОГО - ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО i 

ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

ФІЛАРЕТА

23-го січня 1929 року в селі Благодатному у сім’ї Меланіїї і Антона Денисенків народився хлопчик, якому Божим Провидінням призначено бути Предстоятелем Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Від імені Вікаріату Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату в США й Канаді, від імені парафії святого апостола Андрія Первозваного в Блумінгдейл, від усіх читачів Інформаційного Бюлетня та від усіх прихильників Київського Патріархату поздоровляємо Патріарха Філарета з 83 річницею від дня народження. 

Святійший Владико, Ваша величезна і корисна праця у Христовому винограднику піднімає гідність кожної свідомої української людини, відроджує приспані душі і приєднує їх до новітнього відродження нашої  Святої Церкви і морального відродження українського народу. 

Ваша мудра, розміркована і нелегка праця в розбудові Української Церкви і Української Держави заслуговує на найглибшу і найщирішу пошану всіх українців не тільки православного, а і інших віровизнань українського народу.                                  

Ми тішимося, що маємо Вірного Сина Української Нації на Проводі Помісної Української Православної Церкви.                                                         

З правдивою синівською пошаною схиляємо наші голови перед Вашою Святістю і просимо Вашого Патріаршого благословення.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, незгасаючої сили і всього найкращого. 

Многі і щасливі літа, Святійший Владико!

Прот. Віктор Полярний – Секретар Вікаріату Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату в США й Канаді та настоятель Громади св. Андрія Первозваного в Блумінгдейл, Ілиной, США.

Різдвяне послання 2011/2012

Патріарха Київського і всієї Руси-України
Філарета
Преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви
Київського Патріархату

Дорогі браття і сестри!

Христос народився!Славімо Його!

Цього року ми святкуємо Різдво Христове у складних, а багато хто й у тяжких умовах життя. Чому світ став таким жорстоким? Чому невелика частина суспільства багатіє, а більшість страждає? Чому так багато неправди, жорстокості й соціальної несправедливості?

Відповідь може бути тільки одна: людство відкинуло Бога – як центр історичного процесу – і на Його місце поставило людину з її правами. Європейська цивілізація, в основі якої лежить християнство, керована вічними духовними цінностями, створила неперевершені матеріальні цінності. Але сьогодні християнський світ став не таким, яким він був раніше. У наш час християни поділяються на практикуючих і непрактикуючих. Практикуючі християни не тільки вірять у Бога, але й моляться Йому, відвідуючи храми Божі, і живуть за Його заповідями. Непрактикуючі християни – це ті, що прийняли таїнство хрещення, але живуть без Бога, за законами гріховного світу. Таких у європейській цивілізації, в тому числі і в Україні, – переважна більшість. Правдивих християн мало. Тому рівень моралі в суспільстві пішов на спад, християнські шлюби майже зруйновані. Навіть у церковному середовищі мораль знецінюється. Не лише миряни, але й священнослужителі забувають про своє високе християнське покликання. Ось чому нам так важко живеться на землі. Читати Повністю
Пасхальне Послання 2012

ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ РУСИ - УКРАЇНИ
Ф І Л А Р Е Т А
Преосвященним архипастирям,
боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним
Української Православної Церкви Київського Патріархату

Дорогі браття і сестри!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Найбільшим злом, яке існує у світі, є смерть. Люди помирають не тому, що життя для них стає тяжким, а тому, що через гріх першої людини, Адама, смерть увійшла в їхню природу. Людина не хоче помирати навіть тоді, коли тяжко хворіє і через старість стає непрацездатною. Чому вона не хоче помирати? Тому що її природа створена Богом для життя вічного. Будучи свобідною, людина обрала не життя, а смерть: через гріх Адама смерть пошкодила людську природу, яку оновити людина не могла. Не могли цього зробити й ангели, оскільки людську природу створили не вони. Людину створив Бог! Тому оновити, а це значить подолати в людській природі смерть, міг тільки її Творець, тобто Бог.

Зі Свого чоловіколюбства Син Божий втілився, став людиною, постраждав на хресті, помер і на третій день воскрес – і таким чином подолав смерть у людській природі. Якби Син Божий не втілився і не став людиною, Він би не помер; а якби не помер, то і не воскрес і не переміг би смерть у людській природі. А це означає, що смерть продовжувала б панувати над родом людським.

Сьогодні ми святкуємо «смерті умертвіння… іншого, вічного життя початок…» (7 пісня Пасхального канону). В пасхальні дні у храмах за богослужінням постійно звучать слова «Христос Воскрес!», на які відповідаємо: «Воістину Воскрес!». Якщо в когось немає віри у Воскресіння Христове, то навіщо відповідати «Воістину Воскрес!»? Не треба говорити неправди!  читати повністю

ВЕЛИКОДНЄ ВІТАННЯ ВІКАРІАТУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ в США й КАНАДІ

До Високопреподбних Отців Настоятелів,

Голів Парафіяльних Урядів,

Членів Вікаріальної Ради,

вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату в США й Канаді

і

до всіх людей доброї волі.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ 2012/2013
Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
Преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви
Київського Патріархату

Дорогі браття і сестри!

Христос народився! Славімо Його!

Людина завжди шукала й донині шукає миру і радості на землі. Марксисти і ленінці мріяли побудувати без Бога рай на землі. До цього "раю" вони йшли шляхом руйнації і десятків мільйонів смертей невинних людей. У наш час людство теж шукає миру і радості, а в результаті опустилося до крайньої бездуховності, дійшло до глибокої аморальності, де панують наркоманія і пияцтво, розпуста і статеві збочення, неправда і владолюбство, немилосердя і жорстокість, непомірне багатство і бідність.

У чому полягає причина відсутності миру і радості? Причиною є гріх, який панує в людській природі. Для того, щоб знищити гріх і наслідок його – смерть, Сину Божому треба було стати людиною. Сьогодні ми святкуємо день народження від Пресвятої Діви Марії Сина Божого. Заради нас, грішних, Бог підкорив Себе законам природи. Він принизив Себе, був розіп’ятий на хресті, щоби знищити в нашій природі гріх. Він помер, щоби Своїм воскресінням знищити наслідок гріха – смерть. Читати в цілості

ХТО ЗАХИСТИТЬ СИРІТ?

          Сьогодні Російська Федерація на чолі з президентом В. Путіним зробила жахливий і помилковий крок рішаючи долю невинних-безтритульних сиріт-дітей забороняючи американським родинам їх усиновлювати.

            Російська Дума і Путін у відповідь на американську заборону в’їзду до США   російським злочинцям рішили за словами Тараса Шевченка Господа  зневажати та торгувати правдою.

            Статиска свідчить, що за останні роки поверх 60,000 російських дітей мають змогу жити і виростати на рівні цивілізованого народу. Злочинний закон проти невинних дітей (майже один мільйон сиріт в сиротинцях Російської Федерації) закриває двері можливого нормального і навіть щасливого життя в Америці.

            Чому так звані канонічні душпастирі мовчать. Чому мовчать Патріарх Кіріл чи Патріарх Варфоломій? Можливо, що вони не дбають про невинних дітей-сиріт або точніше бояться розгнівати президента Російської Федерації.

            Ісус Христос вчив нас, щоб ми захищали невинних дітей бо таких є Царство Небесне. Отже, ми категорично заперечуємо драконський закон Путіна і надіємося, що християнська спільнота не буде мовчати коли з політичних цілей рішається доля невинних дітей.

 

Прот. Віктор Полярний

Секретар Вікаріату

Помісної Української Православної Церкви

Київського Патріархату в США й Канаді

В Е Л И К О Д Н Є  В І Т А Н Н Я

ПРОТ. ВІКТОРА ПОЛЯРНОГО

     “Цей день, що його створив нам Господь, радіймо й веселімось сьогодні”

(Пс. 117, 24).

Високопреподобні Отці,

Дорогі брати і сестри!

Христос Воскрес!

          День Христового Воскресіння – це день перемоги Христової Правди над силами зла. В цей світлий день прийшла радість всьому світові: “Воскресіння день, і просвітімось торжеством, і один одного обіймімо. Промовмо: браття – і тим, що ненавидять нас, простім все, заради воскресіння, і так взиваймо: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував”.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ

Вікаріат Української Православної Церкви Київського Патріархату в США й Канаді обрав делегатів ієрея Олега Сацюка від духовенства і Івана Яресько від мирян на Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Щасти Вам Боже!

 

ЧИТАТИ ЛИСТ

ТУРОК СКАЖЕ – «ВИ МОГОЛИ»...

«Схаменіться! будьте люди,
Бо лихо вам буде.
Розкуються незабаром
Заковані люде,
Настане суд, заговорять
І Дніпро, і гори!
І потече сторіками
Кров у синє море
Дітей ваших... і не буде
Кому помагати».

        На веб-сайті:  http://www.stvolodymyr.ca/smages/LetterApril19-1_1.jpg

Bисвітлений лист Митрополита Юрія «Української Православної Церкви Канади» в якому Митрополит Юрій  передає наказ від Патріарха Варфоломея духовенству та мирянам не вітати Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА в Канаді. Навіть, щоб ніхто з «Української Православної Церкви» не був і близько коло Патріарха Філарета.

Чому? На логічне питання немає логічної відповіді. Бо ж так звані архиєреї, які присягли на вірність турецькому патріархові хочуть затягти у вороже ярмо українську спільноту.  Вони просто казаться, що Помісна Українська Православна Церква Київського Патріархату стоїть на позиції незалежності і не йде на компроміс з чужими церквоними зверхниками, які віками топтали і топчуть українські духовні і національні цінності.

Недарма, наш Пророк Тарас Шевченко застерігає, що незабаром небожата дізнаються чия на них шкура і буде суд совісті кожної людини.

Який абсурд, що незначна частина православних христян українського походження думають, що вони «мудріші» ніж більша частина українців.

За що ж наші батьки та прадіди боролися, багатьох наших рідних віддали своє життя за нашу віру православну та за незалежність України. Віками ми молилися і молимося, «щоб Господь Бог поглянув на нашу рідну землю» та щоб послав нам відданих церковних і державних провідників.

Але, незначна частина українського населення осквернює своє рідне і перевагу дає чужому.

Історія запише їх до списку Кочубеїв та Нагаїв, а український народ поволі але безупинно скидає з себе ланцюги поневолення і обнімає своє рідне.

Хоча би і взяти статистику за останні  17 років Патріаршества Святійшого Отця нашого Філарета. Більше 40 архиєрейїв служать українському народові, парафії Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату виросли до 5,000, три рази більше та 15 мільойнів свідомих українців належать до Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату.                

І тут же виникає питання, що сталося за Українськими Православними Церквами в Америці та Канаді. Ми всі знаємо відповідь – деградація, судові процеси, зневажання, топтання, зрадництво ось такі слова домінують між тими, що відреклися від  Рідної Української Православної Церкви та від Її Предстоятеля в Золотоверхому Києві.
    
Навіть, тут в діаспорі, за останній рік Помісна Українська Православна Церква Київського Патріархату дописала до списку Українських Православних Церков: Парафію Святої Тройці в Лос Анджелесі, Парафію Святого Михаїла в Реджайна, Канада та Парафію Собор Пресвятої Богородиці в Бруклині.
   
Ми вдячні нашим братам Греко Католицького віроісповідування за вияв їхньої братської пошани та любові до Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату, а особливо за їхнє щире і сердечне прийняття Патріарха Філарета в Канаді та Америці.


Прот. Віктор Полярний – настоятель Громади Святого Андрія в Блумінгдейл і секретаря Вікаріату Помісної Української Православної Церкви в США й Канаді.


 

LETTER SENT TO PRESIDENT OBAMA!

 

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ