Вікаріат Православної Церкви України
в США, Канаді, Австралії та Японії
The Vicariate of The Orthodox Church of Ukraine
in The United States, Canada, Australia and Japan
Вітаємо Вас! Welcome!
Press Release on Jurisdiction
Clarity Statement - English
Вияснення - Укр.
Нове Число Інформаційного Бюлетеня
464 Інформаційний БюлетеньVicariate of UOC in USA and Canada
300 E. Army Trail Rd.
Bloomingdale, IL 60108

Щоб дістати в електроній пошті просимо писати до нас на email: vrevpoliarny@aol.com


Вітаємо Нашого Предстоятеля!

Ваше Блаженство Владико Епіфаній!


Від імені Вікаріату Помісної Православної Церкви України в США, Австралії, Канаді та Японії і від імені Громади Святого Апостола Андрія Первозваного в м. Блумінгдейл вітаємо Блаженнійшого нашого Предстоятеля з 12-ою річницею архієрейської хіротонії.


Ми вірні діти Материнської Церкви, поза межами України, тішимося і цінуємо, що Вірний Син Українського Народу обраний Предстоятелем Помісної Православної Церкви України.


Блаженнійший Владико, Ваш мудрий і неперевершений спосіб керування нашою Святою Церквою заслуговує на найщирішу пошану серед українців поза межами України.


Прийміть наші щирі і сердечні вітання міцного здоров’я, несгасаючої наснаги і всього найкращого.


Іс пола еті, Деспота!

 

прот. Віктор Полярний - Секретар Вікаріату


Представник Вікаріату зустрівся із Вселенським Патріархом

 

ПОМІСНА УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА прагне розв’язати виключно в дусі канонів - пастирські турботи, шляхом діалогу і закликає до цього ж усі зацікавлені сторони і об’єднати всіх православних українців навколо Канонічного Київського Престолу


Під час візиту Всесвятійшого Патріарха Константинопольського Варфоломія до Києва, представник нашого Вікаріату Православної Церкви України в США, Канаді, Авcтралії та Японії митрофорний протоієрей Роман Загурський подарував Всесвятійшому Патріарху Варфоломію дар любові – архієрейський посох від вірних дітей Материнської Церкви у скаді Вікаріату Православної Церкви України в США, Австралії, Канаді та Японії, за що Його Всесвятість висловив вдячність, зазначивши, що дуже поінфомований про стан і мету Вікаріату – і що все буде, в найближчому часі, доведено до кінця.


Прот. Роман Загурський під час подорожі в Україну, на Свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа з благословення Митрополита Івано-Франківська Іоасафа очолив Божественну Літургію в Свято-Троїцькому катедральнім Соборі Православної Церкви України в м. Івано Франківськ.


Того ж дня Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній опреділив довший час для зустрічі з представником Вікаріату і обмінялися станом важливих подій церковного життя в Україні та Америці.  Прот. Роман Загурський передав, дар любові від вірних Вікаріату, Отцю нашому Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Епфанію.

В неділю 22 серпня прот. Роман Загурський співслужив у Архієрейській Божественній Літургії і причащався за тим самим престолом, що і Його Всесвятість Патріарх Варфоломій і Отець наш Блаженнійший Епіфаній.

 

Під час візиту в Україну духовенство і увесь єпископат Помісної Української Православної Церкви вітав протоієрея Романа Загурського як свого рідного душпастиря і уповноваженого представника Вікаріату Православної Церкви України в США, Австралії, Канаді та Японії який приїхав засвідчити, що всі Громади Вікаріату одноголосно ухвалили, свою незмінну позицію, що ми були, є і завжди будемо невід’ємною частиною Канонічної Материнської Церкви з осідком у Золотоверхому Києві.

 

(15 images)Відзначення Геноцидного Голодомору - Німеченні

19-го листопада 2021-го року священик Петро Боканов, настоятель парафії Німецького Деканату Православної Церкви України м. Франкфурт-на-Майні та м. Мангайм, взяв участь в четвертій Спільній Міжконфесійній Молитві з приводу вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932–33 років, яка відбулася в головному храмі м. Франкфурт-на-Майні Імператорському Соборі ( Kaiserdom St. Bartholomäus).


В заході прймали участь: Декан Католицької Церкви м. Франкфурт-на-Майні Dr. Johannes zu Eltz , Декан Євангельської Церкви м. Франкфурт Dr. Achim Knecht, настоятель парафії Греко-Католицької Церкви м. Франкфурт-на-Майні священик Тарас Сенюра. Вокальний супровід забезпечив чудовими піснеспівами Літургії Східної Церкви чоловічий хор Kevelaer під керівництвом кантора пана Михайла фон Ясиницького.


В якості почесних гостей на заході були присутні Генеральний Консул України м. Франкфурт-на-Майні пан Вадим Костюк з дружиною пані Олесею Костюк. Пан Генеральний Консул звернувся до присутніх з промовою, присвяченою трагічним урочистостям, в якій детально розповів про жахливі події тих часів, про причини, організаторів та виконавців геноциду.


Багаторічними ініціаторами та учасниками заходу є подружжя - пані доктор Вікторія фон Розен та пан професор доктор Рюдігеру фон Розен.


Відзначення Геноцидного Голодомору - Огайо

У суботу, 13-го листопада, представник нашого Вікаріату, настоятель парафії Святої Трійці ПЦУ, в місті Норт Роялтон, Огайо, протоієрей Роман Загурський взяв участь у заходах, присвячених пам’яті жертв голодомору - Геноциду, штучно створеного рядянським, комуністичним урядом, в Україні 1932-1933 рр., організованих Українськими Злученими Організаціями Огайо (УЗО).


Заупокійну службу очолив правлячий архієрей Пармської Єпархії УГКЦ владика Богдан (Данило). Владиці окрім о. Романа Загурського співслужили: парох УГКЦ Апп. Петра й Павла в Клівленді - протоієрей Андрій Гановський, настоятель парафії Св. Володимира УПЦ в США, в Пармі - протоієрей Іван Наконечний, його сотрудник - протоієрей Михайло Гонтарук, ректор Катедри св. Йосафата УГКЦ в Пармі - протоієрей Володимир Грицюк, ієрей УГКЦ - Святослав Дітчук та протодиякон Собору Св. Володимира УПЦ в США - Ігор Махлай.


Цьогоріч до вшанування пам’яті невинних жертв замордованих голодом долучилися Конгресмен штату Огайо Jeff Crossman та Голова Міської Ради міста Парми Sean Brennan.
Розпочинаючи свою доповідь, доктор Юрій Яськів наголосив, що цей щорічний захід ми проводимо не тільки, щоб зберегти пам’ять і вилити біль нашої Української душі, але й щоб донести усьому світу і передати майбутнім поколінням те, на що здатна московсько-кремлівська злочинна влада.


У програмі заходу активну участь приймали учні трьох Українських Шкіл Парми, які декламували вірші на тему Голодомору та уривки з Прокламації, що передав Губернатор штату Огайо Mike De Wine.


По закінченні, духовенство разом з присутніми перейшли до Меморіального пам'ятника Жертвам Голодомору, що біля Собору Святого Володимира УПЦ в США, для покладення вінка з пшеничних колосків, символу Геноциду проти нашого українського народу.


Голова УЗО Марта Ліщинецька висловила подяку всім, хто взяв участь в організації та проведенні цього заходу, а також усім присутнім.


(12 images)Др. Володимир В'ятрович - Депутат Верховної Ради України відвідAв центр Вікаріату

13-го листопада 2021 року Др. Володимир В'ятрович - Депутат Верховної Ради України, в супроводі пана Павла Бандрівського - Голови Українського Конгресового Комітету Америки в штаті Іллинойс, завітав до Центру Вікаріату Помісної Православної Церкви України в США, Австралії, Канаді та Японії.


Голова Парафіяльного Уряду Святого Андрія Первозваного пан Іван Яресько поінформував доктора В'ятровича про початки заснування Громади Святого Андрія та сучасну діяльність Вікаріату у складі Православної Церкви України

ДЕПУТАТИ ВЕРХОВНОЇ УКРАЇНИ ЗАВІТАЛИ ДО ЦЕНТРУ ВІКАРІАТУ

(10 images)


ДЕПУТАТИ ВЕРХОВНОЇ УКРАЇНИ ЗАВІТАЛИ ДО ЦЕНТРУ ВІКАРІАТУ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ В США, АВСТАРАЛІЇ, КАНАДІ ТА ЯПОНІЇ

28 жовтня 2021 року депутати Верховної Ради України Олексій Гончаренко, Гео Лерос в супроводі Андрія Бондаренка і Людмили Гітчевич та Головою УККА Мартою Фаріон та Наталкою Боївкою Онесько завітали до Центру Вікаріату Православної Церкви України в місті Блумінгдейл – Катедри Святого Апостола Андрія Первозваного, де малу зустріч з секретарем Вікаріату митрофорним протоієреєм Віктором Полярним, Головою Громади Святого Андрія Іваном Яресько, Головою Фундації Голодомору-Геноциду Миколою Кочергою та Екзекутивним Секретарем Фундації Голодомору-Геноциду Марією Слобідською.


Депутати Верховної Ради України були чудово вражені Катедрою Святого Андрія і сучасними українським іконописами, відтак вклонилися перед пам’ятником Голодомору-Геноциду і помолилися на могилках спочилих українських воїнів УПА та Дивізійників.


З великою увагою слухали Голову Парафіяльного Уряду Івана Яресько про значення пам’ятника присвяченого Небесній Сотні та всім Героям України, які віддалм своє життя да Державність і Незалежність України.


І Катедральній Коференц-Залі депутати Верховної Ради нагородили Івана Яреська та прот. Віктора Полярного ювілейними медалями випуску Національного Банку України з нагоди 30-ліття Відновлення Незалежності України, а Голова Громади Іван Яресько подарував достойним гістям книги про діяльність Громади.


Голова Парафіяльного Уряду Іван Яресько поділився з депутатами Верховної Ради, що Вікаріат Православної Церкви мав декілька зустрічей з представниками Вселенського Патріархату для позитовного рішення офіційної приналежності бувших Громад Київського Патріархату поза межами України до Православної Церкви України під провідом Блаженнійшого Епіфанія Митрополита Київського і всієї України і депутати пообіцяли повну підтримку з боку Верховної Ради України.


Висловлюємо нашу щиру вдячність пані Марії Яресько за приготування фуршету.
Слава Богу і Слава Україні!


ПОВІДОМЛЕННЯ

П О В І Д О М Л Е Н Н Я

 

Повідомляємо Українську Громаду в США та Канаді, що УКАЗОМ  № 24 - 20 березня 2013 р., Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, на підставі отриманих скарг - звільнив 

протоієрея МИКОЛУ ФЕДЮКА

 з посади настоятеля парафії Святої Покрови у місті Фінікс штату Арізона (США), а також виключив його з кліру Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді.

 

Також, повідомляємо, що:

протоієрей Стефан Женчух

патріаршим УКАЗОМ  № 29 - 30 червня 2016 р., виключений із складу Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді, через перехід в Російську Церкву в США..

 

священик Петро Згоба

патріаршим УКАЗОМ № 40 - 18 жовтня 2016 р.  виключається із Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді, через перехід в Російську Церкву в США.

 

архимандрит Питирим (Микола Червятюк)

патріаршим УКАЗОМ № 34 - 25 серпня 2016 р.  забороняється у священнослужінні і виключається із кліру Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді - за вчинені ним дії, які несумісні зі званням священика.БОЖА ЗМІНА

Тут прочитаєте книгу прот. Двінятіна, яка описує долю багатьох українських родин підчас життя в Советськім Союзі, в таборах переселенців і в Діаспорі.

НАБЕРІТЬ:

 

.


Ікони, церковна література та богослужбові книжки можна замовляти від Вікаріату ПЦУ в США і Канади.  Притисніть тут щоб дивитись на вибір