Головна
Предстоятель
Єпископат
Адміністрація
Історія
Новини
Найближчі Події
Життя Святих
Православна Віра
Публікації - Бюлетень
Фотоальбом
Відео Архів
Літургійна Музика
Церковний Календар
Пожертви
Цвинтар
Ресурси - Iнтернет
Зворотний Зв'язок
В Память Героїв Круіи
Проповіді Патріарха Філарета
Книги

image
День вшанування Отамана Симона Петлюри 2010 - 06/22/2010

День вшанування Отамана Симона Петлюри

ГРОМАДА СВЯТОГО АНДРІЯ В БЛУМІНГДЕЙЛ ВШАНУВАЛА СИМОНА ПЕТЛЮРУ

В неділю Всіх Святих України (6-го червня) Громада Святого Андрія Первозваного Української Православної Церкви Київського Патріархату в Блумінгдейл вшанувала Головного Отамана УНР – СИМОНА ВАСИЛЬОВИЧА ПЕТЛЮРУ.

У своїй проповіді, під час Божественної Літургії, прот. Віктор Полярний пригадав вірним, що: «Сьогодні сонм святих землі Української, що догодив Богу, стоїть у церкві і невидимо за нас молиться Богу; ангели з ними славословлять, і всі святі Церкви Христової з ними святкують: за нас бо молять всі разом Предвічного Бога» (Кондак свята).

Вірні молилися і просили, з усіма Святими України, Господа Бога нашого,  щоб в глибокому мирі зберіг нашу Святу Українську Православну Церкву Київського Патріархату і Українську Державу та щоб показав світло істини всім тим, які відвертаються від Рідної Матері України та Святої Української Церкви і щоб Господь Бог не дав нам осоромитися перед нашим побожним українським народом.

Після завершення Божественної Літургії і початком Панахиди прот. Віктор Полярний звернувся до вірних:

Дорогі брати і сестри!
В історії України, час від часу народжуються  Великі Постаті, які заслуговують на вічну пошану свого народу. Одного з Борців за Незалежність України та Велетнів Української Нації ми сьогодні вшановуємо Симона Васильовича Петлюру.

Симон Петлюра народився у передмісті Полтави в родині козаків та духовенства.  Навчався у Полтавській духовній семінарії. Був виключений з семінарії за вияв націоналістичних настроїв. Був членом Революційної української партії. Під загрозою арешту восени 1902 виїхав на Кубань, де працював учителем. У березні 1917 був членом Української Центральної Ради, а в травні вже став Головою Українського військового генерального комітету, в червні - генеральним секретарем військ України.

Не погоджуючись із соціалістичною орієнтацією глави уряду В. Винниченка у грудні 1917 року, пішов у відставку. У січні-лютому 1918 сформував Гайдамацький кіш Слобідської України і брав активну участь у придушенні більшовицького повстання в Києві. За Гетьманату очолював Київське губерне земство і Всеукраїнський союз земств, організував упорядкування могили Т. Шевченка і Чернечої гори у Каневі. Також, Симон Петлюра не погоджувався з промосковською політикою Гетьмана Скоропадського і за антигетьманський маніфест у липні був заарештований. Під час повстання проти гетьманського режиму у листопаді 1918 звільнений з в'язниці і обраний до складу Директорії УНР.

З листопада 1918 - Головний отаман Армії УНР. У лютому 1919 вийшов з вузькозорої Соціалістичної Партії і став Головою Директорії УНР. На чолі об'єднаних українських збройних сил 30-го серпня 1919 здобув Київ, в грудні 1919-го року виїхав у Варшаву для організації військово-політичного союзу з Польщею проти більшовицької Росії. У квітні 1920 року українські і польські уряди підписали  Варшавський договір. З листопада 1920 керував роботою екзильного уряду УНР у Польщі. В грудні 1923-го року виїхав до Австрії, а згодом — до Угорщини, Швейцарії. У жовтні 1924 оселився в Парижі, де організував видання тижневика «Тризуб» і продовжував виконувати обов'язки голови Директорії УНР і Головного отамана УНР. 25-го травня в Парижі підступно вбитий більшовицьким агентом Шварцбартом. Похований на кладовищі Монпарнас у Парижі. Вічна пам’ять повік незабутньому борцеві за Незалежність Української Нації.

Помолимося, щоб Господь Бог оселив душу непохитного Борця у Царстві Небеснім.

Після Божественних відправ вірні перейшли до церквоної залі де був висвітлений фільм про життя і кончину Головного Отамана УНР – СИМОНА ВАСИЛЬОВИЧА ПЕТЛЮРУ. Виступали з промовами Голова Парафї Святого Андрія – Івась Яресько, Голова Комітету ім. Симона Петлюри – Микола Кочерга і чудовою і вмілою декламацією присвячену  в честь Борців за Незалежність України всіх причарувала пані Магдалина Кавшан. Парафія зібрала в цей день $1000.00 доларів на підтримку бібліотеки ім. С. Петлюри в місті Париж, Франція

Слава Богові і Слава Україні!

Прот. Віктор Полярний

Share This:< PreviousNext >
You might also like: