Головна
Предстоятель
Єпископат
Адміністрація
Історія
Новини
Найближчі Події
Життя Святих
Православна Віра
Публікації - Бюлетень
Фотоальбом
Відео Архів
Літургійна Музика
Церковний Календар
Пожертви
Цвинтар
Ресурси - Iнтернет
Зворотний Зв'язок
В Память Героїв Круіи
Проповіді Патріарха Філарета
Книги

image
Патріарх Філарет у Вашингтоні 2010 - 12/23/2010

Патріарх Філарет у Вашингтоні

 

8-го листопада 2010 року Патріарх Філарет в супроводі прот. Олега Маланяка, професора Дмитра Степовика, прот. Віктора Полярного і Михайла Савківа завітали до Heritage Foundation. Др. Аріел Коген і одинадцять представників від: Freedom House, Department of State, U.S.-Ukraine business Council, Johns Hopkins University, American Foreign Policy Council, Carnegie Endowment for International Peace і інші пильно вислухали доповідь Патріарха Філарета, де Святійший Отець докладно розповів про стан і вплив церкви в Україні. Патріарх сказав, що вже 45 років як займає Київську Катедру і що Українська Православна Церква Київського Патріархату стоїть на першому місці серед усіх віруючих в Україні і що в Україні існують добрі відносини поміж усіми конфесіями і немає проблем. На жаль, існують протистояння між Українською Православною Церквою Київського і Московського Патріархату.  Ці протистоянення існують не на релігійних, а політичних основах. Українська Православна Церква Київського Патріархату підтримує незалежність України, а УПЦ Московського Патріархату підтримує більше Росію.

Наша Церква має завдання об’єднати всіх православних в одну Церкву, щоб була духовна основа, а Росія хоче підпорядкувати не тільки церкви, а і всю Українську Державу.

Під час управління Президента Ющенка було зближення між Церквами Київського і Моковського Патріархату і це не подобалось Москві. Тому в Москві виробили ідею – Руського Міра тобто ідею Московського Імперіалізму в з’єднанні Росії, України, Білорусі та Молдови. І ось чому Патріарх Кіріл почав частіше відвідувати Україну. Але ми не відчуваємо, що він має якийсь вплив і не бачимо жодної загрози.

Сьогодні до Київського Патріархату належать чотирнадцять з половиною мільйонів віруючих, а до Московського Патріархату дев’ять з половиною мільйонів населення. Київський Патріархат показує тенденцію постійного  зростання, а в УПЦ МП навпаки.

Отже, Церква Київського Патріархату є духовним гарантом незалежности України і тому Москва так сильно наступає на Київський Патріархат, також національна свідомість Західної України не дасть щоб Москва була успішною. Навіть і українські бізнесмени не дадуть щоб підпорядкувати Україну Росії. Крім того, ми маємо надію на Президента Януковича, що і він змінить свою політику щодо Росії. Бо сьогдні в Москві вже критикують Президента Віктора Януковича і навіть насміхаються.

Ми дивимося на майбутнє з оптимізмом. Помісна Українська Православна Церква Київського Птаріархату і Незалежна Україна завжди буде! Хоче цього Москва чи ні. Для Європи і Америки вигідно, щоб Українська Церква і Самостійна Українська Держава були відокремлені від впливу Москви.

Share This:< PreviousNext >
You might also like: